
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.8 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Schedule B | 8532240020 |
| Max Length | 3.4 mm |
| Max Width | 1.8 mm |
| Min Length | 3 mm |
| Min Width | 1.4 mm |
| Max Thickness | 1.8 mm |
| Min Thickness | 1.4 mm |
Stock: 234928
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.11567 | $5.78350 |
| 100 | $0.10943 | $10.94300 |
| 500 | $0.08891 | $44.45500 |
| 1000 | $0.08259 | $82.59000 |
| 3000 | $0.07553 | $226.59000 |
| 5000 | $0.06908 | $345.40000 |
| 10000 | $0.06318 | $631.80000 |
